מזמינים אתכם לבקר אותנו
גם ברשתות החברתיות,
בדף הפייסבוק ובגוגל פלוס

        

  

 

סנקציית פסילת רשיון הנהיגה ועו"ד הוצאה לפועל

דף הבית >> בלוג - חוק וסדר >> סנקציית פסילת רשיון הנהיגה ועו"ד הוצאה לפועל

ההוצאה לפועל היא גוף הזוכה מהמחוקק לכוח רב, במטרה לתת לו שיניים בהתמודדות מול חייבים, באופן שיאפשר לו להרתיע אותם, ולאכוף את גביית חובותיהם. עורך דין הוצאה לפועל עשוי לייצג לקוח שקיבל צו עיקול על נכס שבידו: חשבון הבנק שלו, מקרקעין שברשותו, רכב הרשום על שמו, תכולת בית וכדומה. מול אותו אדם עלול לעמוד גם צו יציאה מהארץ  ואף תהליך כינוס נכסים.

סעיף 66 א, המהווה תיקון לחוק ההוצאה לפועל, מאפשר לראש ההוצאה לפועל להטיל הגבלות נוספות, שלא היו בידיו עד התיקון, כסנקציה וכעוד אמצעי לאכיפת תשלום חובות. הגבלה 979 הינה ההגבלה הנתונה בידיו, על תקפות רשיון הנהיגה של החייב. כלומר – בסמכות ראש הוצאה לפועל לפסול את תוקפו של רישיון הנהיגה של חייב. בית המשפט מתייחס לביטול תוקף זה כאל פקיעה בגין אי תשלום. במקרה כזה פוקע תוקף הרשיון מרגע רישום ההגבלה בקובץ הנהגים של משרד הרישוי. הפקיעה שרירה עד ביטול ההגבלה באופן מעשי בקובץ האמור.

הכלי העיקרי בידי עורך דין העומד מול ההוצאה לפועל הוא החוק המונה סיטואציות בהן לא ניתן ליישם את הגבלת רישיון הנהיגה מול החייב. עורך הדין יוודא כי אין סתירה בין מצב החייב לבין הכוונה להגביל את רישיונו. לא ניתן להטיל ההגבלה כאשר מוכח כי מהלך כזה יפגע באופן ניכר במקור הפרנסה של החייב. כך גם אם תיפגע יכולתו של החייב לפרוע את החוב (שאז – מה הועילו חכמים בתקנתם?). וכן, לא יוגבל רישיון של נהג נכה, או של אדם שבן משפחה אשר ניידותו תלויה בחייב הינו נכה.

מול ההוצאה לפועל, עורך הדין ינסה גם למצוא פגמים בדרך החלטה או בתקינות הליך פסילת הרישיון. כך למשל, ניתן להגביל רישיון רק כאשר לא סיפק החייב לרשם ההוצל"פ הסבר מתקבל על הדעת לסיבת אי פירעון החוב, ונמצא שהוא בעל יכולת לשלם. ניתן להגיע לידי ההגבלה רק בגין חוב של 500 שח ומעלה, בחלוף שנה מהיום בו קיבל החייב אזהרה במקרה של חוב של עד 2500 ש"ח, או לאחר חצי שנה מהינתן האזהרה, כשהסכום עולה על 2500 שקלים.

מצבו של החייב, ופגמים באופן קבלת ההחלטה או בביצוע הליך ההגבלה, יכולים כולם להוביל להקלות שונות. לעיתים ניתן להשיג דחיית ביצוע, או אף לפטור את החייב מההגבלה. כאשר הסיטואציה לא אמורה להביא להטלת הגבלה, מובן שעורך דין הבקי בנושא ההוצל"פ, יוכל לסייע באיתור הפגמים ובמניעת השימוש באמצעי בניגוד לחוק.
 
האורגים 35 (בניין בר סנטר) קומה 3 משרד 312, אשדוד
טלפון:

08-8660722
050-3522055


רחוב האורגים 35, אשדודצור קשר

 
גל אביהוד ושות' - משרד עורכי דין. רח' האורגים 35, בניין בר סנטר, קומה 3 משרד 312, אשדוד.    טלפון  08-8660722     פקס. 08-8660733    דוא”ל  info@avihod-adv.co.il
כל הזכויות שמורות: גל אביהוד ושות'  ©


 


PushUp | Digital Marketing